شرکت فناور شبیه ساز نصیر
منو فارسی منو
دستگاه تشخیص خواب‌آلودگی رانندگان

دستگاه تشخیص خواب‌آلودگی رانندگان

به طور خلاصه، دستگاه‌ تشخیص خواب‌آلودگی راننده یکی از ابزارهای ایمنی پیشرفته‌ای است که برای رسیدگی به مسئله جدی رانندگی در حالت غیرهشیار و خواب‌آلود طراحی شده‌ است و مزایایی را ارائه می‌دهند که شامل پیشگیری از تصادفات، رفاه راننده، کاهش هزینه‌ها، بهره‌وری و افزایش ایمنی کلی در جاده می‌شود.

آنالیز رفتار رانندگان و اپراتورها

آنالیز رفتار رانندگان و اپراتورها

مانیتورینگ جمعی اپراتورها

مانیتورینگ جمعی اپراتورها

کاهش خسارات و افزایش بهره‌وری

کاهش خسارات و افزایش بهره‌وری

دستگاه تشخیص خواب‌آلودگی راننده به همراه سیستم هشداردهی، یکی از فناوری‌های جدید در راستای افزایش ایمنی است که برای نظارت و تشخیص علائم خواب‌آلودگی، هشیاری، خستگی و حواس‌پرتی راننده طراحی شده است. این دستگاه از سنسورها و الگوریتم‌های مختلف برای تجزیه و تحلیل رفتار راننده استفاده می‌کند تا از تصادفات ناشی از اختلال هوشیاری جلوگیری کند. همچنین اتصال این دستگاه به سیستم نظارتی و سامانه پایش و تحلیل رفتار راننده توسط هوش مصنوعی، این امکان را برای استفاده‌های جمعی و صنعتی در صنایع و حمل و نقل‌های غیرشخصی فراهم می‌آورد. این محصول می‌تواند برای کاربردهای عمومی، صنعتی و ناوگان‌ها از جمله ماشین‌آلات معادن، اتوبوس‌های بین شهری و مسافری و... فواید زیادی داشته باشد. چرا که سیستم نظارتی ادغام شده در این سامانه، این امکان را فراهم می‌سازد تا بدون دخالت نیروی انسانی و نظارت مستقیم فردی، داده‌های تمامی رانندگان موجود در سیستم توسط هوش مصنوعی تحلیل شود و خروجی‌ها به صورت آمارهای قابل استفاده و مفید در دسترس پیمانکاران و کارفرمایان قرار بگیرد. قابلیت ها و مزایای کلی دستگاه تشخیص خواب‌آلودگی راننده: حوادث ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان اغلب منجر به حوادث ناگواری می‌شود. دستگاه‌های تشخیص خواب راننده نقش مهمی در به حداقل رساندن چنین پیشامدهایی دارند. برای رانندگانی که در سفرهای طولانی و یا یکنواخت هستند، استفاده از این دستگاه باعث اطمینان از هوشیاری و تمرکز رانندگان در جاده، و همچنین افزایش بهره وری آن‌ها می‌شود. این دستگاه‌ها به طور مداوم رفتار و الگوهای رانندگی راننده را کنترل می کنند تا انحرافاتی که ممکن است نشان دهنده خواب آلودگی باشد را تشخیص دهند. هنگامی که علائم خواب‌آلودگی تشخیص داده می شود، دستگاه هشدارهایی بی‌درنگ و لحظه‌ای را برای بازگرداندن توجه راننده به جاده ایجاد می‌کند. این دستگاه‌ها اطلاعات مربوط به هوشیاری راننده را در طول زمان ثبت می‌کنند که می‌توان برای تجزیه و تحلیل و بهبود عملکرد از آن‌ها استفاده نمود. این ویژگی به ویژه برای مدیریت ناوگان‌ها بسیار با ارزش است.

device

شرح محصول

دستگاه پایش رفتار اپراتور ماشین‌آلات معدنی و صنعتی نصیر؛ با تکیه بر تجربه مطالعاتی تخصصی ۱۰ ساله در این زمینه، با نظارت بی‌درنگ اپراتورها، لحظات خواب‌آلودگی و حواس‌پرتی آن‌ها را به موقع شناسایی کرده و با اعلان هشدارهای مربوطه، از حفظ تمرکز و بیدارماندن اپراتورها اطمینان حاصل می‌کند. این دستگاه با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و حسگرهای دقیق، علائم هشیاری اپراتورها را ردیابی کرده و علائم خواب‌آلودگی یا خستگی را تشخیص می‌دهد. در اولین نشانه‌های هوشیاری کم، یک سیستم هشداردهی فعال می‌شود، که از حوادث احتمالی جلوگیری کرده و ایمنی شما را در جاده تضمین می‌نماید. این دستگاه با نصب بر روی وسیله نقلیه شما، تجربه رانندگی ایمنی را برایتان فراهم‌ می‌کند. این سامانه با تلفیق بیش از ۳۰ داده‌ی مختلف از چهره و بالا تنه‌ی کاربر، به کمک هوش مصنوعی و مدل الگوی رفتاری کاربر خواب‌آلوده، می‌تواند در زمان مناسب سطح هوشیاری رانندگان را تشخیص و با آلارم به موقع از وقوع حوادث ترافیکی جلوگیری نماید. تحقیقات گسترده‌ درزمینه‌ی حوادث ترافیکی جهان نشان داده كه عامل انسانی، اصلی‌ترين عامل تصادفات پرتکرار جاده‌ای است. بنابراین این موضوع اهمیت سامانه‌های پایش رفتار رانندگی اپراتورها و رانندگان ماشین‌آلات صنعتی و معدنی را دوچندان می‌کند. با توجه به آمار سازمان جهانی بهداشت میزان بروز سوانح ترافیکی منجر به مرگ در ایران ۳۴.۱ در صد هزار نفر بوده که بسیار بالاتر از میانگین جهانی آن (۱۸ در صد هزار نفر) است. مطالعات جهانی نشان می‌دهد بیشترین سهم در بروز سوانح ترافیکی متعلق به عوامل انسانی است. به طور کلی خستگی راننده عامل 25 درصد حوادث ترافیکی جاده‌ای و به طور خاص ۶۰ درصد حوادث ترافیکی جاده‌ای پر تکرار و یا آسیب‌های جدی گزارش شده است.

مشخصات محصول:

 • دارای پردازنده قوی جهت پردازش تصاویر و استخراج الگوی دقیق سطح هوشیاری کاربر
 • دارای سیستم لرزاننده و هشدار صوتی
 • دارای دوربین باکیفیت HD و با قابلیت دید در شب بدون ایجاد ناراحتی چشم برای کاربر
 • عملکرد صحیح دستگاه حین استفاده از ماسک و عینک آفتابی
 • مقاوم بودن محصول در برابر نور شدید خورشید
 • مقاوم بودن محصول تا دمای ۸۵ درجه سانتی‌گراد
 • فعال سازی سامانه با برق ۱۲ یا ۲۴ ولت خودرو

قابلیت‌ها و مزایای محصول:

 • سنجش وضعیت خواب‌آلودگی کاربران بر اساس معیار میزان سطح هوشیاری (ORD)
 • قابلیت نصب و راه‌اندازی بر روی کلیه‌ی ماشین‌آلات
 • دارای پنل ارتباطی آنلاین با قابلیت گزارش دهی‌آنلاین و لحظه‌ای
 • قابلیت هشدار صوتی و لرزشی به کاربر در سطوح مختلف رانندگی
 • دارای ماژول ردیابی موقعیت (GPS)
 • مقاوم در برابر لرزش و شرایط محیطی معدن
 • قابلیت به روز رسانی مداوم سامانه به صورت آنلاین
 • قابلیت گزارش‌دهی روزانه، هفتگی و ماهیانه

اجزای مختلف سامانه

پایه نصب محصول

این پایه جهت نصب دستگاه روی داشبورد و یا ستون ماشین آلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارتفاع و زاویه قرارگیری دستگاه قابل تنظیم است.

سیستم هشدار لرزشی

این قطعه زیر صندلی راننده نصب شده و هنگامی که شاخص سطح هوشیاری راننده بالا رود به لرزه در می‌آید. شدت لرزش این دستگاه قابل تنظیم است.

سامانه کنترل

این قسمت رابطی بین خروجی الگوریتم پردازنده اصلی و سیستم هشدار است، همچنین اطلاعات GPS نیز در این قسمت دریافت می‌شود.

واحد پردازنده اصلی

این قطعه با نصب بر روی داشبورد و با استفاده از دوربین، رفتار راننده را توسط هوش مصنوعی آنالیز و پایش می‌کند.

Fleet Management System

پنل نظارتی و مانیتورینگ سامانه

پنل نظارتی سامانه پایش رفتار به منظور رصد برخط اطلاعات اپراتورها ایجاد شده است. این پنل اطلاعات مربوط به رانندگان و ماشین‌آلات را به صورت جداگانه در اختیار شرکت مربوطه قرار می‌دهد. مشتریان می‌توانند با مراجعه به پنل ارتباطی خود، به سامانه‌ی نصب‌شده روی هر تراک دسترسی داشته و تصویر راننده، نمودارهای سطوح خواب‌آلودگی، سرعت تراک، موقعیت جغرافیایی و ... را در آن مشاهده کنند. همچنین با قابلیت شناسایی چهره‌ی سامانه‌ی پایش رفتار، مشتریان امکان ثبت اسامی اپراتورهای خود را به صورت تفکیک شده در سایت دارند.

آمارگیری و نمودارهای خروجی داده‌ها

این پنل علاوه بر ایجاد محیط پایش لحظه‌ای رفتار اپراتورها، با در اختیار قرار دادن اطلاعات و نمودارهای آماری غنی از اپراتورها در بلند مدت، امکان تصمیم‌گیری صحیح به منظور کاهش هرچه بیشتر خطرات احتمالی را به کاربر می‌دهد. این اطلاعات مواردی از قبیل میانگین سطح خواب‌آلودگی اپراتور در چند ماه گذشته، بیشترین سطح خواب‌آلودگی اپراتور و زمان آن در چند ماه گذشته، میانگین سرعت تراک یک اپراتور در چند ماه گذشته هستند. همچنین با نمودارهای بصری موجود، امکان مقایسه‌ی اپراتورها با یکدیگر نیز فراهم گردیده است.

جهت سفارش این محصول همین حالا تماس بگیرید.

مرکز شبیه ساز رانندگی نصیر، سابقه موفقی در طراحی و تولید انواع دستگاه های شبیه سازهای رانندگی خودروهای سبک، سنگین و ویژه دارد و همواره در تلاش است تا تمامی سفارشات مورد نیاز مشتریان محترم را با توجه به نیازشان، طراحی و تولید نماید.
سفارشی سازی محصولات

سفارشی سازی محصولات

خدمات پس از فروش مادام العمر

خدمات پس از فروش مادام العمر

پشتیبانی ۲۴ ساعته

پشتیبانی ۲۴ ساعته