ساخت دستگاه شبیه ساز آموزش اتوبوس رانی

ساخت دستگاه شبیه ساز آموزش اتوبوس رانی

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران محمدرضا آشوری عضو فعال گروه شبیه‌سازی اتوبوس گفت: در واقع در آموزش مجازی ۳ باند رفت و ۳ باند برگشت برای این شبیه‌ساز درست شده است و به مسافت ۷۰ کیلومتر است که با یک دستگاهی که کنار فرمان اتوبوس قرار گرفته است وضعیت خستگی راننده را نشان می‌دهد و در مواقعی که احتیاج به هشدارهای لامسه‌ای باشد شروع به هشداردهی می‌کند و همچنین با ساخت این شبیه‌ساز ما در جهان پیشتاز هستیم.

وی اذعان داشت: ۳ روش مرسوم وجود دارد که ما در جهان پیشتاز شده‌ایم علائم بیولوژیکی راننده به صورت اخص با نصب امواج کلاه مغزی، وضعیت ظاهری و فیزیکی راننده، نحوه‌ی تعامل راننده با ادوات کنترلی از روش‌هایی است که کشورمان را در جهان به سمت پیشتازی کشانده است. وی خاطرنشان کرد: در واقع این شبیه‌ساز از نظر سخت‌افزار و نرم‌افزاری را دانشجویان فعال دانشگاه خواجه نصیر طراحی کرده‌ایم.

البته بعضی رانندگان بر اثر انجام یک‌سری مسائل باعث خواب آلودگی و خستگی می‌شوند که آلارم‌هایی که بر روی این سیستم‌ها نصب شده است شروع به هشدار دادن می‌کنند. مجتبی عباس‌زاده عضو گروه شبیه ساز گفت: با این دستگاه سفری آرام خواهید داشت. پروژه شبیه‌سازی اتوبوس یک طرح هشدار برای راننده دارد که در وقت معین واکنش سریع از خود نشان می‌دهد.